Web Summit 2022

Her yıl binlerce katılımcıyla gerçekleşen “Dünyanın en büyük teknoloji zirvesi” olarak adlandırılan Web Summit 2022, 1-4 Kasım tarihleri arasında Lizbon’da gerçekleşti. 2009 yılında Paddy Cosgrave , David Kelly ve Daire Hickey tarafından kurulan Web Summit, 2009’da Dublin’de 150 kişinin katılım sağladığı bir konferans olarak başladı. Web Summit 2022’de, teknolojiye yön veren şirketlerden önemli isimler bir araya geldi. 160 ülkeden 71 bin katılımcı, 2.296 Start-up, 342 partner, 1200 konuşmacı ve 2000’den fazla medya mensubunun bir araya gelmesiyle adeta bir teknoloji şöleni yaşattı. 

Web Summit 2022 etkinliğine konuşmacı olarak katılan isimler arasında; Binance’in kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao, Apple Çevre, Politika ve Sosyal Girişimler’den sorumlu başkan yardımcısı Lisa Jackson, Meta’nın ürün müdürü Naomi Gleit, OpenSea’nin kurucu ortağı ve CEO’su Devin Finzer, Chainalysis’in kurucu ortağı ve CEO’su Michael Gronager yer aldı.

Web Summit 2022 gündeminde yer alan başlıklar:

Web Summit etkinliğinde konuşmacı çeşitliliği fazla olduğu için birbirinden farklı  konulara da değinildi. Blockchain, web3, kripto paralar yapay zeka, metaverse, son zamanlarda dikkat çeken çevre,iklim ve enerji teknolojileri, iklim değişikliği, uzaktan çalışma ve sosyal medyadaki yeni fırsatlar etkinlikte yer alan başlıklardan bazıları.

Web Summit 2022 Türkiye girişimcileri:

Web Summit 2022’ye Türkiye’den yaklaşık 26 girişim, etkinliğin partnerleri arasında bulunan Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi de bu teknoloji zirvesine katıldı.

Türkiye’den katılan girişimciler arasında, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin yenilikçi 5 projeden biri olarak seçtiği, blockchain teknolojisiyle geliştirilen ve Versiyonbir Teknoloji olarak blockchain ve akıllı kontratlar kısmını üstlendiğimiz The Unfettered oyunu yerini aldı.

The Unfettered Standı

Web Summit ilk gün

The Unfettered Standı

Web Summit 2022, yeni teknolojiler hakkında fikir almak, birbirinden donanımlı konuşmacıları dinlemek ve birbirinden değerli insanlarla tanışarak global bir network oluşturmak için bizlere çok iyi fırsat sunarken girişimcileri ve yatırımcıları bir araya getirerek projeler hakkında konuşma imkanı sağladı.