Kargomatik

Kargomatik

Kargonuzu 7/24, temassız ve sorunsuz teslim alabileceğiniz, farklı kargo firmalarının veya Trendyol, Hepsiburada gibi pazaryeri firmalarının aynı lokasyona kargo bırakmasını sağlayan ortak kargo istasyonudur. Gelen kargoların alıcıları kargo firmalarından kendilerine gönderilen kod ile paketlerini kolayca teslim alır. Yaklaşık bir yıldır hayatımızda olan ve tüm insanlığı oldukça olumsuz yönde etkileyen Covid-19 pandemisi, şüphesiz ki içinde yaşadığımız dünyayı, düzenimizi, alışkanlıklarımızı ve isteklerimizi çok büyük ölçüde değiştirdi.


Özellikle önlemler ve kısıtlamalar sebebiyle, her türlü ihtiyaç için insanlar artık e-ticaret sitelerini kullanır hale geldiler. Bugün, market alışverişinden giyime, kozmetikten elektroniğe, akla gelebilecek her türlü ihtiyaç, alışveriş platformları sayesinde online olarak, birkaç tıkla bilgisayar başından veya mobil cihazlardan kolayca halledilebiliyor.


Bu durum, pandemi ve karantina süreçleri boyunca, tüm dünyada online alışverişlerde inanılmaz bir artış meydana gelmesini sağladı. 2019 yılının ilk 6 ayında, 2018 yılının ilk 6 ayına oranla e-ticaret hacmi %64’lük bir artış göstermiştir.


Online alışveriş oranlarındaki bu inanılmaz artış, kargo ihtiyaçlarının şekillenmesine sebep oldu.
Tüm bu ihtiyaçlara çözüm olarak doğan ve istenilmeyen durumların önüne geçen Kargomatik, kargo teslim alımını self servis hale getiren, 7/24 ulaşılabilen ve güvenlik kameraları ile izlenen bir ortak kargo istasyonudur. Kargomatik sayesinde, bekleyenler kargo sahipleri değil, kargolar oluyor. Ortak kargo istasyonuna teslim edilen paketleri sahipleri, istedikleri günde, günün diledikleri saatinde teslim alma imkanına kavuşuyorlar.


Şu an için Trendyol alışverişlerinde kullanılabiliyor. Kargo, teslim noktası olarak seçilen ortak kargo istasyonuna teslim edildiğinde müşteri kısa mesajla bilgilendiriliyor. Böylelikle müşteri dilediği zaman kargosunu temassız ve güvenli bir şekilde teslim alabiliyor. Kilitli dolaplarda sahiplerini güvenle bekleyen kargolar, 7/24 güvenlik kameraları ile izleniyor ve böylelikle tüm güvenlik zafiyetlerinin önüne de geçilmiş oluyor. Temassız teslimat özelliği ile dilersen Mobil uygulama üzerinden alacağın barkodu Kargomatik’e göstermen ve açılan kapaktan ürününü alman çok kolay.